Jaką napownicę wybrać – ręczną czy elektryczną?


Napownica jest sprzętem przydatnym zarówno w przypadku użytkowania domowego, jak i w profesjonalnych zakładach krawieckich czy kaletniczych. Napy, znane również pod nazwą nitów są bardzo powszechnie wykorzystywanym elementem, wykazującym nie tylko cechy użytkowe, ale także estetyczne. Stosuje się je powszechnie w przemyśle kaletniczym, obuwniczym i odzieżowym. Obecnie dostępne są różne rodzaje napownic, różniące się przede wszystkim mechanizmem, wykorzystaniem oraz zasilaniem.

Która napownica sprawdzi się lepiej – elektryczna czy ręczna?

Ręczne napownice, nazywane również napownicami kleszczowymi lub praskami ręcznymi najczęściej wybieranym typem napownic do użytku prywatnego. Wśród nich wyróżnić można napownice przeznaczone do nap plastikowych oraz napownice, które wykorzystuje się do nabijania metalowych nitów i innych okuć kaletniczych. Jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze, wyglądem przypominające kombinerki. W materiale należy zrobić dziurkę, przez który następnie trzeba przełożyć bolec górnej części. Następnie nakłada się pasującą część. Kolejnym krokiem jest montaż dolnej części napy. Następnie całość zostaje zaciśnięta za pomocą napownicy.

Elektryczne napownice wykorzystywane są głównie przez duże przedsiębiorstwa i zakłady kaletnicze. Przyjmują postać dużych, skomplikowanych maszyn, które pozwalają na zautomatyzowanie procesów produkcyjnych w zakładach. Tego rodzaju urządzeń raczej nie wykorzystuje się do użytku prywatnego. Świetną alternatywą napownic elektrycznych, która sprawdzi się w zakładach krawieckich czy kaletniczych, jest praska kaletnicza. Dzięki niej można szybko i praktycznie bez wysiłku zagnieść oczka, nity oraz pukle. Są to produkty niezwykle trwałe i praktycznie bezawaryjne, także świetnie poradzą sobie nawet mimo intensywnej eksploatacji.

Wróć


O firmie AN

Od 1982 roku hurtownia AN zaopatruje w okucia i akcesoria branże kaletniczą i szewską, jak również producentów wózków dziecięcych i gadżetów reklamowych. Firma jest słusznie kojarzona z osobą założyciela Wiesława Pierzgalskiego, który przez 37 lat ją prowadził, rozwijał i modernizował.

Czytaj więcej
Copyright © 2021 ANBAG
Wykonanie: PROPERART