Blog

Jaką napownicę wybrać – ręczną czy elektryczną?

Napownica jest sprzętem przydatnym zarówno w przypadku użytkowania domowego, jak i w profesjonalnych zakładach krawieckich czy kaletniczych. Napy, znane również pod nazwą nitów są bardzo powszechnie wykorzystywanym elementem, wykazującym nie tylko cechy użytkowe, ale także estetyczne. Stosuje się je powszechnie w przemyśle kaletniczym, obuwniczym i odzieżowym. Obecnie dostępne są różne rodzaje napownic, różniące się przede wszystkim mechanizmem, wykorzystaniem oraz zasilaniem.

Czytaj dalej

Jakie zalety ma sznurek jutowy?

Sznurek jutowy wytwarzany jest z rośliny o nazwie Juta. Główną cechą charakterystyczną tego sznurka jest bardzo duża trwałość. Jest bardzo wytrzymały, odporny na rozerwanie, przecięcie i inne uszkodzenia mechaniczne. Do tego jest materiałem całkowicie naturalnym, dzięki czemu bardzo szybko się rozkłada w środowisku i nie zanieczyszcza go. Ze sznurkiem jutowym można spotkać się w wielu miejscach, ponieważ znajduje zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu, zwłaszcza teraz, kiedy większość firm szuka naturalnych i ekologicznych rozwiązań.

Czytaj dalej

Czym się kierować w doborze klamer?

Klamry większości osób kojarzą się głównie z paskami do spodni. Pod taką postacią występują najczęściej, jednak można spotkać je również w różnego rodzaju torebkach czy plecakach, gdzie służą za element dekoracyjny. Niekiedy klamry umieszczane są również na galanterii skórzanej, kurtkach, butach, spódnicach czy czapkach. Paski z klamrami są nie tylko elementem użytkowym, ale i dekoracyjnym. Ciekawe, ozdobne klamry są wręcz biżuteryjnym dodatkiem, nadającym stylizacji odpowiedniego charakteru.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo dobrać końcówki do sznurka?

Sznurki są elementami, z którymi można spotkać w praktycznie każdej bluzie z kapturem czy spodniach dresowych. Za ich pomocą można dopasować daną część garderoby do siebie, zapewniają wygodne i komfortowe użytkowanie ubrań. Aby sznurki można było regulować za pomocą jednego ruchu, stosuje się specjalne stopery. W celu nadania sznurkom estetycznego wyglądu montuje się na nich specjalne końcówki kaletnicze. Dzięki nim luźne końce sznurka są zabezpieczane przed zniszczeniem.

Czytaj dalej

Jak zamontować oczko kaletnicze samozaciskowe?

Oczka kaletnicze są niewielkim elementem, który znajduje zastosowanie w naprawdę wielu branżach. Spotkać je można na przykład w różnego rodzaju reklamach zewnętrznych i banerach, galanterii skórzanej, torebkach, paskach oraz obuwiu. Wykorzystywane są również w rymarstwie do produkcji smyczy oraz uprzęży, a także w przemyśle samochodowym – za ich pomocą wykańczane są plandeki.

Czytaj dalej

Jakie zadania mają oczka banerowe?

Baner jest bardzo często spotykanym sposobem na reklamowanie danej marki czy konkretnego produktu. Odpowiednio wykonane są bardzo trwałe, nie wymagają częstych wymian. Co więcej, ten rodzaj reklamy charakteryzuje się bardzo łatwym sposobem montażu. Dzięki temu z banerami można spotkać się naprawdę często. Aby baner mógł zawisnąć na ścianie budynku czy ogrodzeniu, konieczne jest zamontowanie na nim oczek banerowych.

Czytaj dalej


O firmie AN

Od 1982 roku hurtownia AN zaopatruje w okucia i akcesoria branże kaletniczą i szewską, jak również producentów wózków dziecięcych i gadżetów reklamowych. Firma jest słusznie kojarzona z osobą założyciela Wiesława Pierzgalskiego, który przez 37 lat ją prowadził, rozwijał i modernizował.

Czytaj więcej
Copyright © 2021 ANBAG
Wykonanie: PROPERART